Italian Restaurant

header 2

Kiedy zbliżają się wakacje zazwyczaj opanowuje nas stan euforycznych przygotowań do urlopu. Staramy się zaplanować wszystkie atrakcje turystyczne, czasem eksplorujemy mapy i katalogi biur podróży. Lecz gdy już uda nam się wybrać ciekawe miejsce destynacji rozpoczynamy planowanie naszego bagażu. Osobliwie dla tych, którzy udają się po raz pierwszy w podróż samolotem, spakowanie bagażu podręcznego to nie byle jakie wyzwanie. Na dodatek wskazane jest napomknąć, że linie lotnicze posiadają swoje wewnętrzne statuty, które czasem się od siebie różnią. Jeśli więc niedługo wylatujesz na wakacje, skorzystaj z naszego poradnika, doradzamy, w jaki sposób poprawnie spakować bagaż podręczny do samolotu.

Wymiary bagażu podręcznego

Warto pamiętać, że turysta może zabrać dwa typy walizek. Jest to bagaż rejestrowany i bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany umieszczany jest w luku bagażowym samolotu, jego parametry też definiuje regulamin przewoźnika. Ale teraz zajmiemy się bagażem podręcznym. Bywają takie sytuacje, w których wyruszamy jedynie na na weekend i nie potrzebujemy brać wielu rzeczy.U wielu przewoźników wyznaczony jest jeden limit rozmiarów bagażu podręcznego. Zazwyczaj walizka lub torba podręczna powinna mieścić się w granicach około 55 × 40 × 20 cm. Dopuszcza się wagę bagażu do 8 kg. Należałoby zwrócić uwagę też na fakt, czy linia lotnicza, z jakiej korzystamy uznaje bagaż dla niemowląt. W wielu przypadkach dziecko do lat 2 powinno być spakowane w bagaż rodzica. Natomiast na pewno u wszystkich przewoźników można na pokład wziąć wózek dla dziecka lub fotelik. Podobna reguła dotyczy sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Obsługa samolotu umieszcza sprzęt wspomagający w bagażniku na pokładzie. Pakując swój bagaż podręczny warto przestrzegać wytycznych odnośnie parametrów, ponieważ w przypadku ich przekroczenia, musimy się spodziewać dodatkowych opłat. Nieraz nasz zbytnio duży bagaż podręczny może być przyjęty za bagaż rejestrowany i trafi do luku bagażowego samolotu.

Co zabrać do bagażu podręcznego?

Wszystkie rzeczy, jakie ładujemy do walizki podręcznej muszą brać pod uwagę ustalone wytyczne ilościowe i jakościowe. Umieszczamy w walizce te rzeczy, które będą nam potrzebne podczas lotu . masz możliwość zapakowania: do 100 ml napojów alkoholowych, do 100 ml napojów zwykłych, farmaceutyki, kosmetyki przelane w butelkach po 100 ml, żywność, ubrania, nieduży sprzęt medyczny. Produkty płynne należy spakować do przezroczystej torebki o pojemności nie większej niż 1 l. Zwykle ograniczenia ilościowe nie odnoszą się do pokarmów dla niemowląt. Na dodatek możesz wziąć to, co nabyłeś w strefie bezcłowej na lotnisku.Przepisy linii lotniczych zakazują zabierania na pokład: produktów łatwopalnych, materiałów wybuchowych, substancji chemicznych lub toksycznych, części samochodowych, produktów o ostrych krawędziach, broni lub jej atrapy.

Jak ułożyć rzeczy w bagażu podręcznym?

Bardzo ważne jest, jak popakujesz swoje rzeczy w walizce podręcznej. Na dnie walizki umieść odzież oraz to, czego będziesz potrzebował w najmniejszym zakresie. Znakomitym patentem jest zwijanie rzeczy w rolki i ściąganie ich recepturką. Zyskuje się dodatkowe miejsce i równocześnie utrudnia się przemieszczanie przedmiotów w kompletnym bagażu. W środku możesz umiejscowić wszystkie kosmetyki i rzeczy płynne. Na górną część zawsze wkładaj przedmioty cenne (np. aparat fotograficzny, biżuterię, laptop), leki oraz to wszystko, co musisz mieć w zasięgu ręki np: książkę, żywność, słuchawki, sprzęt medyczny. Warto też na samej górze ułożyć lekką bluzę, okaże się przydatna kiedy temperatura w samolocie gwałtownie się obniży, a w dodatku materiał zabezpieczy przed zniszczeniem cenne przedmioty.

Pamiętaj, żeby zawsze przeczytać regulacje linii lotniczych. Pojawiające się dość często różnice w regulaminach mogą niemało namieszać i sprowadzić kłopoty przy odprawie. Warto też zważyć spakowany bagaż, żeby nic cię nie zaskoczyło podczas boardingu.