Italian Restaurant

header 2

Londyn uznawany jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast europejskich. Znajduje się w tej okolicy przecież naprawdę dużo fascynujących miejsc, że z na pewno żaden turysta nie zdoła się nudzić. Ciekawą architekturę uwydatniają bowiem zabytki i inne obiekty, które niezmiernie głęboko przywołują historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny ustrój polityczny. W rzeczy samej atrakcyjność londyńskiej cennej architektury znamionują te cechy, które są zespolone z arystokratycznym przekrojem społeczeństwa. Dla większości angielski trend wiąże się z klasą, dostojeństwem, smakiem i majestatycznym wyglądem. Ale, gdy skorzysta się z pomocy rzetelnego lokalnego przewodnika, okazuje się, że Londyn proponuje o wiele bardziej różnorodne atrakcje.

Z nie ulega wątpliwości najlepiej będzie skorzystać z gotowych propozycji wypraw fakultatywnych po Londynie. Żaden londyński przewodnik nie może pominąć najbardziej charakterystycznego zakątka Wielkiej Brytanii, to znaczy Pałac Buckingham, szczególnie w momencie zmiany warty. W pałacu pomieszkuje królowa i jej najbliższa rodzina. Nieraz, w szczególności, jeśli zdecydujemy się na miejscowego przewodnika, który znakomicie orientuje się w zwyczajach Royal Family, można ujrzeć kogoś ważnego, albo chociaż posłuchać jakiś bardzo ciekawych pałacowych plotek.

Podobnie znaczącym miejscem jest zespół budynków, w skład którego wchodzą legendarna wieża zegarowa Big Ben a także Pałac Westminsterski. Pałac Westminsterski jest rezydencją brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i pozostałych urzędów i można zwiedzić razem z przewodnikiem. Znajdująca się w pobliżu neogotycka wieża z 1834 roku ma wysokość 96,3 metrów, a jej tarcze mają średnicę 7 metrów. Kolejnym historycznym zabytkiem, do jakiego niechybnie zawiedzie nas przewodnik jest Opactwo Westminsterskie. To wielowiekowa najważniejsza katedra Wielkiej Brytanii, w której od 1066 r. odbywają się wszystkie koronacje angielskich władców i inne ważne królewskie uroczystości.

Budynek Tower of London sławny jest głównie z tego, że przez wieki istniał jako więzienie. Z trudem było komukolwiek się z niego wydobyć, gdyż wyłączne wejście znajdowało się nad Tamizą, dotrzeć tam można było jedynie łódką. Obecnie spektakularną atrakcję stanowi umiejscowiona tam wystawa Klejnotów Królewskich. Przewodnik poprowadzi nas niewątpliwie przez wiktoriański zwodzony most Tower Bridge, który stanowi kolejną fascynującą londyńską atrakcję turystyczną.

Na amatorów sztuki współczesnej oczekuje popularne muzeum Tate Modern, które przedstawia kolekcje od 1900 roku. Dodatkową atrakcją jest taras widokowy mieszczący się na 10 piętrze budynku, z którego rozpościera się śliczna panorama miasta. Jeśli pragnąłbyś zobaczyć Londyn z lotu ptaka, ale z całkowicie innej perspektywy możesz wybrać się do Sky Garden. Stąd zobaczysz przepiękny widok na na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Jednak atrakcyjne londyńskie Golden Eye nie ma sobie równych, bo to najwyższe na ziemi podparte koło obserwacyjne o wysokości 135m. Można wsiąść w jedną z 32 przeszklonych kapsuł i nasłuchując wirtualnego przewodnika podziwiać zmieniającą się panoramą miasta.

Niecodziennych atrakcji bez wątpliwości dostarczy spacer po londyńskich targowiskach. Niezwykły klimat Borough Market, najstarszego targu spożywczego w Londynie jest wyjątkowy w swoim rodzaju. Słynny Portobello Road Market to bazar w stylu vintige. Mieści się w tym miejscu całe zatrzęsienie oldschoolowych pubów, stoisk, kramów i straganów. Kompletnie różną atrakcję stanowi londyńskie Chinetown - tutaj można skosztować i kupić najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne specjały na świecie.

Londyn przeto skrywa mnóstwo zagadek. Powinno się zatem porządnie przygotować się do eksploracji metropolii. Kluczowe jest, by rozpytać o solidnego przewodnika, który pokaże nie zaledwie te najbardziej słynne atrakcje turystyczne, ale również zaprowadzi w inne, klimatyczne i znamienne londyńskie zaułki.