Italian Restaurant

header 2

Nadeszły nowe czasy. Trudno by sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez nowoczesnych rozwiązań. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu upał utrudniał życie ludziom którzy pracowali zarówno w biurach jak i mieszkańców przede wszystkim poddaszy, gdzie temperatury mogą być nieludzkie.

Zbawienna staje się wtedy klimatyzacja. Klimatyzator to urządzenie które działa na zasadzie pompy ciepła. Porządny klimatyzator potrafi zarówno schładzać latem jak i ogrzewać zimą nasze pomieszczenie. Klimatyzator może również poradzić sobie ze zbyt dużą wilgotnością w pomieszczeniach. Klimatyzator może być zarówno rodzaju split oznacza to taki którego jednostkę wewnętrzną instaluje się na ścianie bądź sufitowy czy kasetonowy inaczej taki montowany na suficie. Jest jeszcze trzeci rodzaj klimatyzatorów to znaczy kanałowe. W tym wariancie jednostka wewnętrzna jest gdzieś ukryta, najczęściej pomiędzy podwieszanym sufitem a stropem budynku. Powietrze w tym rozwiązaniu dystrybuowane jest do różnych pomieszczeń za pośrednictwem izolowanych termicznie przewodów. Każde z tych typów ma swoje minusy oraz plusy.

Nie bez różnicy jest także koszt każdego z systemów. Najmniej zapłacimy za klimatyzację wariantu split jednak jest najgłośniejsza oraz najmniej estetyczna. Średnia półka cenowa to klimatyzator sufitowy, jest mniej hałasować i wygląda ładniej. Najwięcej natomiast zapłacimy za klimatyzator kanałowy, gdyż oprócz urządzenia trzeba rozprowadzić kanały zabierające ciepłe oraz wydmuchujące chłodne powietrze.