Italian Restaurant

header 2

Czytanie to nie jedynie metoda na przyjemne spędzenie wolnego czasu, ale również pożywka dla  mózgu. Wszystkie badania udowadniają, że osoby, które regularnie sięgają po książkę, są inteligentniejsze, bardziej bystre i mają więcej empatii. Z jakich innych powodów warto czytać?

Po pierwsze, czytanie zgłębia nasz zasób wiedzy o świecie. Spędzając czas z dobrą prozą czy reportażem, nie odczuwamy, że czegoś się uczymy, a miło korzystamy z wolnego czasu – jednocześnie jednak chłoniemy dużo nowych informacji, które bez wątpienia będą nam przydatne w życiu.Po drugie, za pomocą książek mamy okazję zerknąć na świat z odmiennej perspektywy, a to powoduje że jesteśmy bardziej otwarci oraz empatyczni, a to polepsza umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi a także współpracy.

Po trzecie, książki pomagają nam poszerzyć zakres słownictwa oraz powodują, że sprawniej się wysławiamy. Potrafimy szczegółowo ująć w słowa nasze myśli a także lepiej radzimy sobie w negocjacjach. Te zdolności są obecnie kluczowe w wielu zawodach.

Podsumowując, czytanie ma wiele zalet. Po książki warto w takim razie sięgać nie tylko dla pozbycia się nudy, lecz również – aby się rozwijać, stawać mądrzejszym oraz bardziej wrażliwym człowiekiem, który lepiej radzi sobie w codziennym życiu.