Italian Restaurant

header 2

Igrzyska Olimpijskie to najbardziej znane zawody sportowe świata. Trwają około dwóch tygodni, w czasie których zaplanowane są konkursy w wielu dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych.

Dzisiaj rozgrywane są dwa odmienne warianty igrzysk olimpijskich - letnie oraz zimowe. Imprezy te odbywają się na przemian co dwa lata, tak, że zarówno igrzyska letnie jak i zimowe rozgrywane są w odstępie czterech lat. Jest to referencja do tradycji igrzysk ze antycznej Grecji - turnieje atletów w Olimpii były rozgrywane właśnie co 4 lata. Dla najlepszych, poza gratyfikacjami finansowymi jak również ogromną famą, przewidziane są medale - za wygranie pierwszego miejsca złoto, za drugie srebro i za trzecie brązowy.

W 2016 roku igrzyska olimpijskie odbyły się w Rio de Janeiro w Brazylii, które zaledwie 2 lata temu było współgospodarzem mundialu, zaś w 2013 roku przyjęło pielgrzymów w Światowe Dni Młodzieży. Poprzedzającym gospodarzem igrzysk letnich był Londyn. Z kolei poprzednie igrzyska zimowe miały miejsce w Soczi nad Morzem Czarnym, zaś następne w Pyong Yeang w Korei Południowej.