Italian Restaurant

header 2

Nikogo niewątpliwie nie trzeba przekonywać, że najprzyjemniej jest kłaść się spać w czystej i świeżej pościeli. Nie jest to tylko dbanie o wrażenia estetyczne, ponieważ szczególnie ma podstawowe znaczenie dla jakości naszego snu. Należałoby jednakże napomknąć, że higiena pościeli to nie tylko uprane i wyprasowane poszewki. Równie istotne jest dbanie o kołdry i poduszki, materace a także regularne wietrzenie pokoju, w którym spimy. O ile wytrzepanie materaca, czy otworzenie okna nie nastręcza jakiś trudności, o tyle poprawne upranie poduszek i kołder zawsze wzbudza niepewność i wahanie. Pojawia się pytanie, czy w ogóle prać?, a jeżeli prać to w jaki sposób i co ile czasu?

W jakim celu należy prać kołdry i poduszki?

Dla zachowania higieny, zdrowia jak również komfortu snu bezwyjątkowo trzeba prać zarówno poszewki, jak i wypełnienie, oznacza to kołdry i poduszki. Rezultaty zrealizowanych badań wiele lat temu już dostarczyły dowodów na to, że w pościeli magazynują się roztocza i bakterie. Pojawiają się one naturalnie w następstwie zbierania się kurzu i brudu, lecz także pozostałości po nas samych. Naskórek człowieka, wydzieliny, pot, włosy - to wszystko pozostaje w naszym łóżku i stanowi wyśmienitą pożywkę dla każdego rodzaju mikrobów.Wobec tego tak ważne jest, ażeby systematycznie prać i w miarę możności odkażać nasze kołdry i poduszki. Pranie pościeli w stosownych detergentach i w programie o odpowiedniej temperaturze pozwoli nam usunąć znaczącą część grzybów, zarazków, bądź pasożytów. Uzupełniająca dezynfekcja zaś zapewni zdrowy sen, wpłynie na obniżenie trądziku, rozlicznego rodzaju alergii, czy astmy. Bez wątpienia też czyste kołdry i poduszki pomogą uniknąć zapalenia zatok i rozwinięcie się innych stanów zapalnych.

Jak pierzemy poduszki i kołdry?

Na ogół nasze wahanie w kwestii prania kołder i poduszek dotyczy problemu detergentów, odpowiedniej pralki jak również programu. Boimy się, że kiedy skorzystamy z domowego urządzenia, to wciśnięta kołdra może się zniszczyć, wypełnienie zbije się nierównomiernie, a skutkiem tego nasza kołdra straci zupełnie swoje właściwości izolacyjne, nie będzie już przyjemna i komfortowa. Niemniej jednak poduszki i kołdry należy prać, a osoby które mają na alergie powinny bezwarunkowo czynić to znacznie częściej. Aby zapobiec narastaniu objawów alergii, pojawienia się odczynu na skórze lub świądu, alergicy winni prać kołdry i poduszki przynajmniej raz w miesiącu. Osoby zdrowe wystarczy, że upiorą kołdry i poduszki co dwa-trzy miesiące. Powinno się też wspomnieć, że pościel wymaga częstej dezynfekcji latem, oraz w trakcie i po chorobie użytkownika.

Aby oszczędzić, nawet lepiej przedłużyć właściwości użytkowe kołder i poduszek powinno się je prać często w należyty sposób. dobrze będzie użyć do tego większą pralkę, aby nie rolować kołdry, bądź poduszki. Warto jest także skorzystać z suszarki bębnowej, żeby wsad mógł błyskawicznie powrócić do swojej puchatej struktury i nie pozostawał zwarty i nieforemny. Jednakże większość z nas nie dysponuje adekwatnymi maszynami w mieszkaniu, stąd w razie niezbędności wyprania kołder i poduszek nieodzownym wsparciem jest samoobsługowa pralnia ekspresowa. W pralni Speed Queen możemy korzystać z nadzwyczaj pojemnych urządzeń (od 7 do 20 kg), które bez problemu zmieszczą kołdry i poduszki. Wystarczy, że włoży się do jednej takiej pralki pełny komplet pościeli z wypełnieniem, włączy specjalny program, a urządzenie dostosuje stosowną porcję hipoalergicznego detergentu i w krótkim czasie dogłębnie wypierze całe pranie. W dodatku w trakcie prania, tuż przed płukaniem, zwalniany jest środek dezynfekujący, który całkowicie zdezynfekuje kołdry i poduszki. Nasza pościel zostanie higienicznie czysta. Na ostatek wskazane jest skorzystać z obszernej suszarki bębnowej, dzięki której po 15 minutach zdołamy zabrać do domu pachnącą, suchą i puszystą pościel. Bez wątpliwości skorzystanie z maszyn dostępnych w Speed Queen pozwoli okresowo dbać o schludność kołder i poduszek, ich pełną dezynfekcję bez narażania pościeli na zniszczenie w domowej pralce.