Italian Restaurant

header 2

Bóle kręgosłupa nie przechodzą tak szybko jak tego oczekujemy.Kręgosłup jest istotną podstawą ciała każdego człowieka, na jakiej jest podtrzymywane wszystko to z czego zostało utworzone nasze ciało. Znacząca większość osób ma już bardzo duże zwyrodnienia kręgosłupa, jednakże wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, inni bagatelizują ten problem albo poszukują innej przyczyny.

Zwichnąć kręgi kręgosłupa jest bardzo łatwo, to może być nawet niewielkie zwichnięcie w wyniku którego następuje zesztywnienie naszych mięśni i przeszkadza to danemu kręgowi wrócić na swoje miejsce. Bóle w kręgosłupie nie znikają tak szybko jak tego oczekujemy. W zależności od stopnia zaawansowania zwyrodnienia kręgosłupa żeby zlikwidować dolegliwości potrzeba cierpliwości i czasu. Aby nasz kręgosłup był zdrowy jest ważne odpowiednie spanie, niezwykle istotny jest właściwie dobrany materac na którym de fakto przesypiamy 1/3 naszego życia. Z wyjątkiem twardego materaca potrzebna jest również dość twarda poduszka przeznaczona pod szyję a ponadto konkretne zestawy ćwiczeń. W czasie snu mięśnie rozluźniają się poprzez to sen jest najlepszą chwilą do rehabilitacji naszego kręgosłupa. Pozycja, w której śpimy również ma bardzo duże znaczenie. Najlepsza jest pozycja , w której śpimy na wznak, tzn. równo, w pozycji na plecach gdy ręce mamy ułożone równolegle do naszego ciała oraz rozluźnionymi nogami. Kiedy ciało człowieka znajduje się w tej właśnie pozycji waga rozkłada się równomiernie na łóżku a mięśnie się rozluźniają. W momencie kiedy mięśnie się rozluźniają wszelkie zwichnięcia w obrębie kręgosłupa nieco się prostują. Podczas snu w tej właśnie pozycji serce jest tylko nieznacznie obciążone, lekko pompuje krew a także stwarza to lepsze krążenie. A w momencie gdy krew prawidłowo krąży to wątroba dużo lepiej funkcjonuje a także usuwa z ludzkiego ciała wszelkie toksyny. Prawidłowo działająca wątroba ma duży wpływ na zwiększenie przemiany materii a z tym wiąże się spadek wagi. Bez trzymania się specjalnej diety po paru mies. spania na materacu o odpowiedniej twardości twój organizm ma możliwość stracić kilka nadprogramowych kilogramów. Pierwsze dni , które prześpisz na trochę twardszym niż do tej pory materacu niechybnie przyniosą bóle mięśni a także kręgosłupa, jednak gdy zwichnięcia w obrębie twoich kręgów znikną wszelkie bóle także znikną.

Gdy sypiamy na zbyt miękkim materacu nasz kręgosłup nie ma możliwości by się rozluźnić i powoduje to jeszcze większe zwichnięcia naszych kręgów. Nasze kręgi wyginają się i następuje ich zwyrodnienie gdy sypiamy na za miękkim materacu oraz wysokiej poduszce. Odpowiednio twarda poduszka zachowuje prawidłowy stan przegrody nosowej. Tymczasem ona jest odpowiedzialna za fizjologiczną równowagę właściwie wszystkich organów w ludzkim ciele. Jakość naszego snu, jaka wynika bezpośrednio z twardości naszego materaca, posiada ogromny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa, a w związku z tym także na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.