Italian Restaurant

header 2

Sauna to zarówno wypoczynek dla ciała jak i dla duszy. Rozgrzanie skóry do aż 42 stopni Celsjusza, natomiast ciała do blisko 38 stopni, wzmaga produkcję wszelakich ciał odpornościowych, skutkiem tego będziemy zdrowsi a bakterie oraz wirusy zwyczajnie nie będą miały szans się rozwijać. Pobyt w takiej saunie daje nam odprężenie, usprawni nam nie tylko zdrowie fizyczne, lecz nade wszystko samopoczucie. W saunie jednorazowo powinno się przebywać do 12 minut i to nie częściej niż 2 razy tygodniowo.

Typów saun mamy 3 - sauna sucha, parowa i solna. Każda ma odmienne przeznaczenie. W saunie suchej temperatura wynosi do 120 stopni Celsjusza a wilgotność powietrza będzie bardzo mała, poniżej 10%. Sauna solna jest pośrednia, blisko 80 stopni przy 40% wilgotności nie wpływa na odczucie dyskomfortu i do tej sauny będzie najłatwiej się przyzwyczaić. Sauna parowa to także wilgotność powietrza blisko 40%, lecz temperatura dochodzi do 90 stopni a do tego gorące kamienie są polewane wodą, przez co powstaje dużo pary wodnej.

Z sauny nie mogą jednak korzystać wszyscy, głównie zabrania się tego kobietom ciężarnym oraz osobom cierpiącym na niewydolność krążenia, bowiem bardzo wysoka temperatura mogłaby w tym wypadku doprowadzić do złego samopoczucia co więcej innych, groźniejszych konsekwencji.