Italian Restaurant

header 2

Mimo iż świadomość pań w przedmiocie dbania o swoją urodę wzrosła, nader często zdarzają się im błędy w pielęgnacji jak również wyborze kosmetyków.

Pielęgnacja suchej cery może być wyjątkowo kłopotliwa. Musimy ciągle chronić ją przed faktorami zewnętrznymi a także pamiętać o wielu przeciwwskazaniach. Niemniej jednak nawet nie posiadając dużo czasu na pielęgnację swojej skóry, starczą banalne kroki, by w każdej sytuacji prezentować się doskonale.

Najistotniejszym krokiem jest picie dużej ilości wody. I chociaż nie jest to kosmetyk, w przeważającym stopniu pomaga nam utrzymać cerę suchą w doskonałym stanie.Następnym znaczącym krokiem w pielęgnacji będzie dobór odpowiednich specyfików. Jednak nie możemy sugerować się jedynie tekstem na pudełeczku. Bardzo ważne jest sprawdzanie składu każdego środka, który będzie stosowany na naszej skórze. Powinno się posiadać wiedzę czy jesteśmy uczulone na jakiś składnik. Łatwiej nam w takim przypadku dodatkowo wykluczyć niechciane działanie kosmetyku.

Preparaty, które należy wybierać, w składzie winny zawierać: kwas linolowy, woski, parafinę, kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mocznik  a także glicerynę (ale nie w okresie zimowym).Jednakże pierwszym i najistotniejszym etapem będzie właściwe stwierdzenie rodzaju cery. Jeżeli jesteśmy już bezspornie przeświadczone, używajmy kosmetyki o stosownym dla nas składzie.