Italian Restaurant

header 2

Niejednemu zdarzyć się może gorszy dzień, niekiedy nawet gorsze kilka dni lub cały tydzień. Istnieje jednakowoż 7 objawów, które mogą świadczyć o depresji bądź innych zaburzeniach psychicznych. Jeśli widzisz, że któreś z nich dotyczą ciebie koniecznie skorzystaj z usług terapeuty. W takich sytuacjach wspomóc zdoła doświadczony psycholog. Lublin to miejsce, gdzie bez trudu znajdziemy specjalistę.

Na dole spis alarmujących objawów, które powinny skłonić Cię do wizyty w poradni psychologicznej:

Samobójcze myśli. Gdy tylko zdarzy ci się myśleć, że twoja egzystencja straciło jakąkolwiek wartość albo że nie ma już sensu w dalszym ciągu żyć, jeśli na poważnie rozmyślasz o pozbawieniu się życia, nie zwlekaj, pójdź szybko do terapeuty, który będzie potrafił udzielić ci nieodzownej pomocy.

Drugim zwiastunem, który winien wzbudzić twój niepokój jest poczucie beznadziejności życia. Pomocy specjalisty potrzebujesz wówczas, kiedy wydaje ci się, że już niczego nie oczekujesz od życia, iż dalsza egzystencja nie ma sensu.

Jeśli twój stan emocjonalny nie pozwala Ci pracować to kolejny powód do pójścia na konsultację psychologiczną. Oczywiście bywa tak, że doznajemy jakieś życiowe przeciwności dotyczące jakiejś ogromnej straty, czy śmierci najbliższej osoby i to powoduje, że trudno jest skoncentrować się na wykonywanej pracy. Natomiast jeżeli niezdatność do pracy nie wypływa bezpośrednio z zaznawanej sytuacji należy zgłosić się po pomoc.

Tym co winno niepokoić jest ukazanie się zakłóceń snu. Trzeba zwrócić szczególną atencję na sytuacje powtarzające się według wzorca, takie jak na przykład budzenie się o tej samej godzinie każdej nocy lub niemożność zaśnięcia każdego wieczoru. Bezsenność a także zaburzenia snu są jednym z przejawów depresji.

Alarmujące są też wszelakie zmiany łaknienia. Zarówno ubytek apetytu, bądź nawet obrzydzenie do jedzenia ale także objadanie się, zwiększone łaknienie są symptomami zaburzeń natury psychicznej. Jeżeli nie kontrolujesz swojego apetytu udaj się po pomoc do psychoterapeuty.

Nie zwlekaj z wizytą u profesjonalisty również wtedy, kiedy męczą cię zmiany nastroju trwające kilka tygodni bądź dłużej. Nie ignoruj ciągnących się okresów dotkliwego smutku, lęku, czy gniewu.

Kolejnym objawem, jaki powinien skłonić cię do diagnozy jest wycofanie się z życia. Gdy pojawiły się trudności z wykonywaniem działań, które jak dotąd nie stanowiły dla Ciebie problemu, jeśli wrażenie deficytu energii sprawia, iż powoli wycofujesz się z dziennych obowiązków, szybko udaj się po wsparcie psychoterapeuty.

Zdrowie mentalne jest równie znaczące jak zdrowie fizyczne, toteż powinno się zwracać uwagę na wszelakie zmiany w naszym zachowaniu oraz reagować, jak czujemy, iż sami już sobie nie radzimy. Konsultacja u terapeuty nie boli, a podjęta psychoterapia bez wątpienia pomoże.