Italian Restaurant

header 2

Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami Elona Muska, wreszcie przyszedł ów moment, kiedy Tesla przedstawiła prototypy długo wyglądanego Modelu 3. Z założenia ma on zdobyć serca wszelkich wielbicieli elektrycznych samochodów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie.

Z pozyskanych wiadomości wynika, iż najtańszą edycję będzie można nabyć już za 35 tysięcy dolarów. Jest to nieco wyższa cena niż oczekiwano, ale warto zwrócić uwagę, iż mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli skorzystać ze specjalnych zniżek i kupić samochód już za ok. 27 tysięcy dolarów.

Będący w przygotowanej przez Tesla ofercie najmniejszy samochód typu sedan będzie miał przyśpieszenie do setki już w 6 sekund, a jego prędkość szczytowa to niemal 200km/h. Nadto będzie on mógł przebyć nawet do 350 km bez dodatkowych ładowań. W trakcie mającej miejsce w Los Angeles demonstracji samochodu Elon Musk poinformował, że w przedsprzedaży zostało już zamówionych 135 tysięcy samochodów, a liczba rezerwacji stale rośnie. Teraz nadal nie przekazano do wiadomości istotnych detalów dotyczących specyfikacji Modelu 3. Na pewno wiadomo już, że auto w standardzie będzie miało napęd tylny, jednak będzie dostępna także edycja z napędem 4x4. Nie ma także informacji o tym, jakie będą dostępne edycje wyposażenia.

Każdy, kto chce złożyć zamówienie na nową, elektryczną Teslę musi zapłacić zaliczkę w wysokości "jedynie" tysiąca dolarów. Na auto trzeba będzie zaczekać do początku roku 2018, albowiem dopiero wówczas początkowe sztuki będą udostępnione do sprzedaży. Póki co Model 3 można oglądać na udostępnionych w sieci filmikach.