Italian Restaurant

header 2

Dla ludzi mających standardowe telefony komórkowe słowa typu bankowość mobilna bądź płatność za pomocą smartfona są nieznane. Tymczasem ludzie posiadające smartfona niewątpliwie uznają zalety tych rozwiązań.  Przede wszystkim przywiązanie ludzi do swych smartfonów może być ogromne. Zwykły telefon komórkowy jest tylko urządzeniem służącym do dzwonienia, smsowania oraz ewentualnie robienia prostych fotografii.

Smartfon jest dla użytkownika swoistym medium. Jest to centrum życia wielu osób. W związku z czynnościami które przeprowadzane są na smartfonach, urządzenia te stają się bardzo prywatne. Dzięki temu powstaje tak duże przywiązanie, a czasem po prostu personalizacja smartfona.

Potencjał tych zmyślnych sprzętów jest bardzo duży. Ostatnio bardzo lubiana stała się mobilna bankowość. Oprócz zarządzania swoim kontem i finansami poprzez aplikację smartfona producenci umożliwili korzystanie ze smartfona w charakterze środka płatności. Oczywiście, aby posiadać możliwość takiej formy płatności, karta musi być typu SIM NFC, a smartfon musi posiadać moduł NFC. Dodatkowo oba te warunki jak i terminal płatniczy muszą być kompatybilne. O ile technologia ta stała się ogromnie popularna, to problemy z brakiem kompatybilności są coraz rzadsze. Z jednej strony jest to ogromne ułatwienie, bo do płatności poniżej 50 zł nie jest konieczne wpisywanie pinu. Sam moduł NFC możemy w każdej chwili włączyć i wyłączyć, co za tym idzie nie ma możliwości pobrania środków bez wiedzy użytkownika. Dodatkowo wszystkie transakcje możemy objąć hasłem bądź dodatkowym pinem.