Italian Restaurant

header 2

Drony to kolejny z wynalazków, który na rynku pojawił się nie tak dawno. Choć urządzenia te posiadają o wiele dłuższą historię to w związku z ich ogromnymi możliwościami szpiegowskiego przeznaczenia długo nie były osiągalne w sprzedaży.

Drony, które były w sprzedaży można było nabyć po wręcz astronomicznych cenach. Technika idzie jednak do przodu i pewnych trendów nie można zatrzymać. Obecnie drony można kupić w wielu sklepach i tak naprawdę nie są one aż tak drogie. Wszystko uzależnione jest od wielkości tego bezzałogowego statku powietrznego. Na dobrą sprawę mając smykałkę do tworzenia takich urządzeń można znaleźć plan w Internecie, zakupić potrzebne elementy i samemu stworzyć własny dron.

Generalnie urządzenia te można podzielić ze względu na ich wagę. Najniższa kategoria klasyfikuje drony poniżej 5 kg, a największa obejmuje wszystkie powyżej 2 ton. Tak ogromne i ciężkie drony są używane w celach militarnych i nie są one dostępne dla ogółu. Istnieje również podział ze względu na osiąganą najwyższą wysokość. W tym podziale istnieją trzy rodzaje: Poniżej 1 km, pomiędzy 1, a 10 km i powyżej 10 km. Jak łatwo się domyślić drony z ostatniej kategorii to przeważnie statki wojskowe wykorzystywane w różnych celach militarnych i szpiegowskich. W przypadku małych dronów tworzonych dla zabawy ich parametry i osiągi nie są powalające, ale do celów rozrywkowych w zupełności wystarczą. W przypadku dronów wojskowych to zdążyły już się zasłużyć na polach walki. O ich możliwościach można było się przekonać np. przy okazji wojny w Iraku.