Italian Restaurant

header 2

Jak znacząco zmieniło się ludzkie życie za sprawą Internetu a także cyfryzacji wiedzą chyba wszyscy. Kiedyś taki technologiczny skok odbywał się na przestrzeni stuleci. Dzisiaj przykładowo od momentu stworzenia pierwszego telefonu komórkowego i wypuszczenia go na rynek sprzedaży po dzisiejsze smartfony oraz tablety minęło zaledwie ponad 25 lat.

Tak naprawdę taka wielka transformacja dokonała się w ciągu dosłownie kilkunastu lat. Zmieniło się nie tylko nasze życie codzienne, lecz również nasze mieszkania. Dostęp do Internetu nie jest już przywilejem dla majętnych, ale jest powoli jednym z elementarnych mediów, na jakie zwracamy uwagę. Ciężko sobie wyobrazić posiadanie komputera, notebooka, tabletu bądź smartfona nie mając dostępu do Internetu.

Niemal w każdym domu, który posiada łącze do Internetu znajduje się router. Urządzenie to służy do tworzenia tak zwanej sieci bezprzewodowej, a dzięki podłączeniu routera do sygnału Internetu każde urządzenie podłączone do sieci dostanie dostęp do Internetu. Za sprawą takiego rozwiązania korzystamy z Internetu niemal w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo jeśli posiadamy inteligentne rozwiązania w domu możemy sterować pewnymi elementami będąc tysiące kilometrów poza domem. Nawadnianie kwiatów, wyłączanie lub włączanie ogrzewania, zamykanie okien. Te czynności można zlecić zdalnie ze smartfona mając tylko dostęp do sieci z internetem. Posuwając się dalej możemy otrzymywać powiadomienia od naszej lodówki, która będzie informować kiedy będzie brakować jakiegoś ważnego produktu. Możliwości jest tak naprawdę mnóstwo.