Italian Restaurant

header 2

Pościel z bawełny to świetny wybór, który będzie praktyczny w zastosowaniu w każdej sypialni. Wskazane jest pamiętać o tym, że by móc w pełni korzystać z jej zalet, a tym samym znacząco wydłużyć jej przydatność do użytkowania i zachować higienę snu, warto szczególnie wiedzieć, jak właściwie o nią zadbać.

Nie jedna osoba zastanawia się nad tym, ile razy trzeba prać pościel bawełnianą. Tu nie istnieje żadna reguła mówiąca o tym, z jaką częstotliwością należy oddawać pościel do prania - zależy to po prostu od poszczególnych potrzeb domowników. Dla zapewnienia higieny w czasie snu wskazane jest zmieniać pościel co najmniej raz na miesiąc, a jeszcze częściej w czasie upalnych dni, gdy ludzie pocą się zdecydowanie intensywnej. Ilość prania powinno się wzmóc także w przypadku choroby.

Podczas prania wykonanej z bawełny pościeli pożądane byłoby zwrócić uwagę na to, aby nie umieszczać z nią w jednym cyklu prania elementów wykonanych z innych typów tekstylnych materiałów. Dodatkowo bawełniana pościel w pralce potrzebuje odrobinę więcej miejsca, dlatego też nie należy nazbyt ciasno załadowywać bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się całkowicie, a co za tym idzie, niezbędne będzie nastawienie jej na kolejny cykl prania. W przypadku pościeli bardzo mocno pobrudzonej warto odłożyć ją na noc w zimnej wodzie.

Podczas prania bawełnianej pościeli znaczące jest także zachowanie właściwej temperatury prania. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z informacjami umieszczonymi na metce. Jest to najbardziej wiarygodna informacja, którą należy mieć na względzie w czasie prania. Należy także pamiętać o tym, że bawełna to często wykorzystywany materiał występujący w różnych formach, tym samym nie istnieje jedna wytyczna o zasadach prania pościeli z bawełny.