Italian Restaurant

header 2

Twoja sypialnia może stać się twym ukochanym pokojem w mieszkaniu z paroma prostymi pomysłami, dających poczucie dużej przestrzeni - nawet jeżeli twój obecny pokój jest trochę przepełniony. Zmień swoje miejsce do spania w obszar, o którym zawsze marzyłeś, dzięki tym oszczędzającym miejsce pomysłom.

Wstaw uniwersalny stolik nocny

Zamień swój malutki stolik nocny, który pasuje jedynie do lampki na małe komody po dwóch stronach łóżka. Będą one tworzyły coś więcej niż miejsce na lampkę do czytania, zegarek, okulary i telefon komórkowy, ale możesz również użyć małych szufladek na skarpety, bieliznę, krawaty, czy inne elementy garderoby, dzięki temu zdołasz zminimalizować wielkość komody jak również zaprowadzić porządek w szafie. Powieś lustra za lampami nocnymi, by stworzyć iluzję przestrzeni, poprzez odbicie światła i rozświetlenie przestrzeni.

Wyrzystaj powierzchnię pod łóżkiem

Bałagan jest wrogiem otwartej przestrzeni, dlatego zdobądź kilka długich, przykrywanych pudełek do magazynowania pod łóżkiem obuwia, ubrań, lub innych nie używanych na codzień rzeczy. Ukryj je i nie myśl o nich, póki nie będziesz musieć ich wydobyć - i wtem są swobodnie dostępne, ale nie przeszkadzają.

Korzystaj z szaf w mieszkaniu

Większość szaf w holu oraz przedpokoju to szczególnie niewyeksploatowane pomieszczenia. Za płaszczami czy kurtkami przechowuj nieczęsto użytkowane sukienki i garnitury w wiszących workach na odzież. To miejsce do trzymania formalnych sukien, smokingów, gajerów na rozmowy o pracę - wszystko, czego nie użytkujesz częściej aniżeli raz lub dwa razy w ciągu roku.

Wyberaj te same albo podobne kolory

Łatwą wizualną sztuczką powiększającą pokój jest zharmonizowanie zasłon pod kolor ścian i akcentujących meble. Jeśli masz niewielkie akcenty, jak na przykład krzesła, ramy lub lampy, znajdź kolor farby, który jest jaśniejszy, ciemniejszy bądź bardziej metaliczny i pokryj je, ażeby harmonizowały. Na przykład krzesło podkreślone w kolorze pąsowego złota łagodnie wpasuje się w ciepłe karmelowe ściany i okna.