Italian Restaurant

header 2

Uczniowie w szkole nie przepadają za czytaniem? Chcesz wiedzieć na jakim etapie czytelnictwa się znajdują? Istnieje na to sposób. Społeczność to istoty które budują kulturę. Decydują o tym jakie cechy będzie ona przedstawiać, co będzie modne. Książki jako dosyć archaiczna rzecz, czytane są, ale bez entuzjazmu i rzadko. Podniesienie potrzeby czytania da się spełnić z pomocą jego promowania, czego przykładem może być Challange 52 książki w 2016 roku.

Dla niewtajemniczonych - Challenge 52 książki jest akcją, która ma na celu zachęcanie do czytania jak największej liczby książek w ciągu roku. Osoby zainteresowane zgłaszają swoją partycypację i ich celem jest przeczytanie 52 książek w roku, to jest przeciętnie jedna lektura tygodniowo. Przeczytanymi książkami możemy się pochwalić na profilu facebooka akcji.

Chociaż dzieci już w pierwszej klasie umieją czytać i to często trudne teksty, to nauczyciele nie dostrzegają tego - a być może nie chcą zauważać? Co się dzieje z czytelnictwem nauczyciela? Czy dość dużo czasu przeznacza na samokształcenie, lub edukację ustawiczną? Samodzielne czytanie literatury przez nauczyciela może być ważkim elementem w procesie edukacji. Nauczyciel jest postacią, z którą dzieci w pierwszych latach nader mocno się utożsamiają jak również bardzo mocno wierzą w to co mówi. Wobec tego pedagog ma szerokie pole do popisu ażeby sporządzić miejsce dla książek w świecie technizacji. Wystarczy, że sam będzie po nie sięgał, będzie podpowiadał uczniom tytuły, będzie prowadził z nimi ciekawe rozmowy na tematy związane z książkami. Wtedy zacznie zauważać, iż niektóre dzieci już dawno przewyższyły poziom czytanek, które są im serwowane. Być może postara się dostosować poziom czytanki do pojedynczych potrzeb uczniów.

Pedagog jest osobą, która zdoła nasycić potrzebę czytelnictwa dzieci. Wystarczy, że sam zainteresuje się nieco literaturą. Uczniowie będą go naśladować i będą uczyć się wraz z nim, zrozumieją jak ważna jest książka w życiu, jak wiele wartości niesie ze sobą i co dobrego dziecko zdoła z niej wyciągnąć dla całego swojego życia. Książki rozszerzają horyzonty myślowe oraz wznoszą nowe tory dla neuronów. Pomóż rozwinąć się szarym komórkom w głowie dziecka. Bądź wzorem do naśladowania - zgłoś swój udział w Challenge 52 książki na 2017 rok.