Italian Restaurant

header 2

Wszędzie, gdzie atuty krajoznawcze łączą się z korzystnym mikroklimatem oraz źródłami o leczniczych właściwościach, z ogromną prędkością wyrastają hotele zdrojowe. Skutek? Dziś niemal każda miejscowość zdrojowa ma bogatą ofertę miejsc noclegowych przystosowanych zarówno do obsługi podróżników, jak też kuracjuszy przybywających do danego uzdrowiska w celu podreperowania stanu zdrowia.

Hotele uzdrowiskowe przystosowane są do obsługi klientów przez dłuższy czas. Mają należycie rozbudowane zaplecze gastronomiczne i oferują swym gościom całodniowe wyżywienie.

Ważnym czynnikiem bywa tu też odpowiednie zaplecze sanatoryjne a także tworzenie miejsc które pozwolą zapełnić kuracjuszom wolny czas. Takimi miejscami są głównie biblioteczka oraz świetlica.

O wyjątkowym charakterze obiektów noclegowych położonych w miejscowościach uzdrowiskowych świadczy również zatrudniany w nich personel. Niejeden pracownik ma tu odpowiednie przygotowanie medyczne oraz ma kompetencje do realizowania odpowiednich zabiegów. W Polsce tego typu hoteli jest coraz więcej. Spotkać je można między innymi na terenie Beskidu Sądeckiego (na przykład w Krynicy Zdroju), w Sopocie jak również w innych znanych kurortach.