Italian Restaurant

header 2

Wyprawy do krajów skandynawskich od kilku lat są bardzo ochoczo wybieranym rozwiązaniem. Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśnienie jest łatwe - Skandynawia to spektakularne atrakcje, niespotykany świat przyrody oraz fenomenalna kolekcja ciekawych budowli.

Jednym z tych państw północnej Europy, którymi bez wątpienia powinno się się dokładniej przyjrzeć, jest Szwecja. Kraj ten ma się czym poszczycić, a poważne biura podróży już dawno zauważyły turystyczne walory tego państwa. Jednym z piękniejszych miejsc, jakimi może urzec turystów Szwecja, staje się miasto znany pod nazwą Uppsala. To bardzo znaczący dla szwedzkiej nauki ośrodek akademicki, na obszarze którego można zobaczyć wiele ciekawych obiektów o rozległej wartości historycznej. Dla wielbicieli historii najciekawszym punktem w programie nieomal każdej wycieczki po tejże części Szwecji będzie jednak nie właściwe centrum miasta, a wiekowa osada pochodząca z czasów pogańskich, leżąca kilku kilometrów od współczesnego miasta. Gamla Uppsala to niezwykłe miejsce. Założona w VI stuleciu, znana była z krwawych ofiar, jakie składano tu dawniej bóstwom.

Obecnie Gamla Uppsala to przede wszystkim tak ważne atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z cenniejszych pamiątek z okresu średniowiecza oraz jedna z najbardziej oryginalnych atrakcji historycznych, z jakimi można się spotkać w trakcie wypraw w rejonie Uppsali.