Italian Restaurant

header 2

Podczas wakacji mamy możliwość bawić się znacznie dłużej na świeżym powietrzu. Zdecydowanie ciepła aura oraz wyższe temperatury zachęcają do plenerowych gier i zabaw. Zdecydowana większość brzdąców wybiera energiczne zabawy ruchowe poza domem. Fantastyczny czas spędzony na skwerze lub w parku, ćwiczenie zręczności i koordynacji ruchowej to z pewnością istotne walory wakacyjnych aktywności. Tymczasem dzieci nie lubią się nużyć, wskazane jest proponować rozliczne zabawy, tak aby ośmielać je do ruchu. Należy w związku z tym skorzystać z sympatycznej pogody, choć jeśli nie znalazłeś pomysłu na to, jak spędzać czas z maluchem w wakacje, wykorzystaj nasze propozycje.

Zabawa w berka

Czy ktoś jeszcze wspomina berka z czasu dzieciństwa? To wiecznie stanowi numer jeden pośród zabaw na dworze. Dzieci ubóstwiają gonitwy. To nie wyłącznie ogromna frajda, ale dodatkowo trening ogólnokondycyjny. Ćwiczone są mięśnie nóg, modeluje się postawa, koordynacja ruchowa i gibkość. Niewątpliwie rodzic przeważnie daje się schwytać, mimo to najistotniejszy jest wyraz radości i wesołe pokrzykiwania. Standardowego berka warto nieco ubogacić. Pierwszego dnia przekazujemy fanty w postaci czapeczki albo chusteczki, zaś kolejnego zabawmy się w słup soli. Następnie powinno się zaprosić do ciuciubabki. Natomiast w kolejnych dniach podpowiedzmy, iż ścigamy się skacząc, jak żaba, czy też brykając i parskając, niczym konik. Dzieci posiadają niezwykle mocno zaakcentowane poczucie rywalizacji, więc wyścigi to kolejna świetna idea.

Celujemy

Maluchy lubią gry w piłkę. Może to być standardowe podrzucanie i chwytanie. Jednakże powinno się też zainicjować rzucanie do celu. Ustawmy kosz w niedalekiej odległości lub zróbmy krąg z szarfy czy paska. Dziecko trenuje wtedy nie jedynie mięśnie, ale również kształtuje precyzję i skupienie. Piłkę można też kopać do bramki po prostu nogą bądź turlać po ziemi trzymając w ręku kij lub szpadelek. Można także umieścić piłkę między kolanami czy pod pachą. Podczas zabaw z piłką u malucha rozwija się też koordynacja ruchowa. Na dodatek organizując kręty tor z kręgli czy też innych rzeczy możemy pogłębić ów proces.

Zawody z przeszkodami

Jeżeli twój maluch niesłychanie prędko się nudzi tradycyjną zabawą, przygotuj mu złożony tor przeszkód. Fenomen takiej rozrywki właśnie opiera się na tym, że rodzic może zużytkować wszystko, czym dysponuje. Rozmieszcza się rozmaite bariery i urządza przestrzeń do ich pokonywania. W tym celu warto wykorzystać rowerek czy gumowego skoczka, którego tak kochają brzdące. Wystarczy, że postawi się metę na końcu trasy. Dmuchane zwierzątka do skakania Hoppimals nadają się do tej zabawy idealnie. Są miękkie i odporne, a do tego bardzo bezpieczne. Dziecko może pokonać kawałek trasy biegnąc, fragment skacząc na takim skoczku w kształcie ulubionego zwierzątka. Na koniec przypomnijmy, że prócz uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, należy na okres zabawy zaopatrzyć się w wodę niegazowaną do picia, czapkę na głowę a także krem z filtrem.

skoczki 01