Italian Restaurant

header 2

Karnawał to okres doskonałej radości, feria kolorów, cekinów oraz fruwających podczas tańca falban. Chociaż oficjalna parada karnawałowa w Rio de Janeiro została po raz kolejny wycofana, na szczęście w naszym mieście mieszkańcy wciąż umieją i potrzebują się dobrze bawić. Zaświadcza o tym różnorodna propozycja bali karnawałowych, aranżowanych przez hotele, czy restauracje. Każdy wybierze coś dla siebie spośród imprez o bogatej tematyce. Pozostaje do rozwikłania kwestia własnej stylizacji, a tu nie ulega wątpliwości: kobietom bez trudności to nie przychodzi.

Karnawałowe stroje
Nie licząc wiecznym „nie mam co na siebie włożyć” trzeba dodatkowo przemyśleć sprawę wytwornej fryzury i szałowego makijażu. Załóżmy, że pani udało się nabyć nową suknię, acz wiadomo to zakup zawsze w komplecie z obawą o niepowtarzalność i wyjątkowość kreacji. Czy też lepiej: pani pogodziła się z faktem, że ubierze tą samą suknię, co dwa lata temu. Zostaje w dalszym ciągu sprawa fryzury i makijażu, a tego absolutnie nie niepodobna umniejszać. Bo to jakiś w istocie ślepy los doprowadził, że co roku karnawał zbiega się z okresem studniówek i wesel. Umówić się do fryzjera w karnawale na piątek lub sobotę, to jak wygrać w totka. A o godzinach popołudniowych możesz zapomnieć, jeśli nie zapisałaś się już w październiku. A jeszcze pomyśl, że w mnogości wypadków, panie nie załatwią wszystkiego w trakcie jednej wizyty. O, nie. Bo tu trzeba na początku odnowić kolor, wyretuszować odrost, poprawić strzyżenie i przede wszystkim wypielęgnować włos, by później mógł wspaniale zabłysnąć i dać się w ogóle wystylizować. Dobrze, wobec tego przyjmujemy, że dama była przewidująca i szczęśliwie udało się przygotować do ostatecznej wizyty u fryzjera na 4 godziny przed balem. Co teraz? A mamy tylko godzinę, bo następne klientki wyprosiły czesanie na ostatnią chwilę. Jak karnawał, to brokat, brokat i jeszcze więcej brokatu. Okazuje się, że w tegorocznych trendach karnawałowych rządzą luźne, dziewczęce fryzury przystrojone lekką chmurką błyskotek. Może to być właśnie brokat, jednakże w spektakularnej odmianie glamour są to subtelne perły lub cyrkonie gdzieniegdzie wplecione w mocnego podrażnienia cery. Najrozsądniej jest korzystać z tych kosmetyków, których funkcjonowanie mamy już wypróbowane.

Na zakończenie przygotowań do imprezy karnawałowego wyłącznie pozostaje paniom zapełnić tycią cekinową torebkę: szminką, lusterkiem, pudrem, różem, korektorem, gumą do żucia, proszkami od bólu głowy, rezerwową parą rajstop, paczką chusteczek, tamponów, agrafką i … miniaturową buteleczką perfum. Komfortowe buty na zmianę zdaje się już się nie pomieszczą, panie wobec tego z uśmiechem wręczają partnerowi szykowną reklamówkę z zapasowym obuwiem na płaskim obcasie i można już stylowo zamawiać taxi.