Italian Restaurant

header 2

Na ogół wiosna jest świetnym okresem na odkrycie swojej pasji do motocykli. Wprawdzie piękne okoliczności przyrody nie stanowią najistotniejszego powodu do tego, by wsiąść na motor, niewątpliwie to właściwy moment, żeby znakomicie wyczuć maszynę i przyswoić wszystkie zasady bezpieczeństwa. Bez wątpienia jazda motocyklem przynosi przyjemne wrażenie niezależności, ale wymaga określonego przygotowania oraz wyposażenia. Zwłaszcza każdy początkujący motocyklista winien zapoznać się z listą niezbędnych akcesoriów, jakie są potrzebne dla zachowania bezpieczeństwa w czasie jazdy motocyklem, zarówno w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Posiadanie dobrze dostosowanego kasku motocyklowego z homologacją jest normą, którą określa nie tylko zdrowy rozsądek, ale nade wszystko przepisy ruchu drogowego. W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo wariantów kasków, których właściwości i zastosowanie zależą głównie od stylu jazdy. Inny będzie kask do spokojnej jazdy skuterem po mieście, odmienny do jazdy większym motocyklem. Są też kaski przeznaczone na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista zazwyczaj zaopatruje się w kask integralny, który za pomocą swojej uniwersalnej, całej budowy zagwarantuje wygodę i asekurację głowy zarówno podczas jazdy w mieście, jak i na bardziej wymagających, trudniejszych trasach. Należy zaopatrywać się w wyłącznie takie kaski, które mają znaczek certyfikowanej homologacji. Świadczy to, że realizują wyznaczone normy bezpieczeństwa i są zatwierdzone do użytku na drogach europejskich.

Strój na motocykl

Ubranie motocyklisty składa się z kilku elementów. Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w kurtkę motocyklową. Na ogół wybór pada na tradycyjną, kultową, ale solidną i odporną na uszkodzenia kurtkę skórzaną na motocykl. W tym momencie dostępne są także tekstylne kurtki motocyklowe, które też charakteryzuje wysoka jakość. Wybierane są zazwyczaj z uwagi na swoją lekkość, wodoszczelność i trwałość. Każdy typ kurtki motocyklowej, obojętnie do jakiego stylu jazdy ją wybieramy, winien posiadać specjalne ochraniacze.
Oprócz kurtki należy wyekwipować się w spodnie na motor. Można wybraćjeansy motocyklowe czy też modele z innych mocnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe również winny być wyposażone w protektory.
Solidne buty motocyklowe są niezbędne. Muszą stabilizować i ochraniać stopy. Wobec tego należy wybierać jedynie te modele, które są przeznaczone do jazdy motocyklem.
Rękawice to zapewne najczęściej pozyskiwany element ubioru motocyklisty. Dobrze jest posiadać kilka par, które można zmieniać w zależności od pory roku a także stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z odpowiednimi ochraniaczami na pewno tworzą podstawę wyekwipowania i powinny znajdować się na liście pierwszych zakupów początkującego motocyklisty.
Trzeba także pamiętać o pozostałych elementach stroju na motor. Można wyposażyć się w kombinezon na motocykl, bluzy na motor, jak również rozważyć kupno kominiarki pod kask. Należy jednak pamiętać, ażeby wszystkie części odzieży motocyklowej były nie tylko wysokiej jakości, lecz też ochraniały motocyklistę przed ewentualnymi otarciami, bądź skaleczeniami podczas upadku.

Uzupełniające akcesoria na motocykl

Motocyklista nowicjusz winien nade wszystko skupić się na bezpieczeństwie jazdy. Jednakże z pewnością każdy, kto wyrusza poza miasto, lub na nieznane trasy powinien zaopatrzyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia stworzone tylko z myślą o potrzebach motocyklisty, toteż są niezawodne i wygodne w korzystaniu. Z kolei interkom montowany w kasku zapewni motocykliście komunikację z innym jeźdźcem, a także pozwoli na słuchanie wskazówek z nawigacji.

Warto jednak pamiętać, iż podstawą każdego motocyklisty powinna być ostrożność i rozsądek. Jazda motocyklem wiąże się z wysokim niebezpieczeństwem, nie tylko ze względu na zachęcające możliwości mocy silnika, ale także przez wzgląd na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i ostrożność musi starać się sam motocyklista. Resztę przydatnych akcesoriów motocyklowych można kupić w wspaniale wyposażonym sklepie dla motocyklistów. Warto bez wątpienia sięgnąć po asortyment dobrej jakości. Przecież chodzi tu o bezpieczeństwo. Najlepszą jakość zazwyczaj mogą zapewnić wyłącznie sprawdzeni i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Z tej przyczyny w LibertyMotoStore dostępna jest wyselekcjonowana oferta kasków motocyklowych, odzieży motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Tylko najlepsza jakość materiałów i wykonania zatwierdzona certyfikatami zdoła zapewnić adekwatne zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.