Italian Restaurant

header 2

Zbliża się nowy rok i zapewne większość z nas przystępuje do spuentowania mijających dwunastu miesięcy. Okazuje się, że w mniej rozmyślamy o naszych powodzeniach, a zdecydowanie więcej wspominamy porażki, niezaspokojone marzenia i problemy. W szczególności zaś myślimy o niedotrzymanych obietnicach z lat poprzednich. O ile zapoczątkowanie kolejnego roku dla wielu jest istotne i wręcz stymulujące do podjęcia oryginalnych wyzwań, to okazuje się w wielu przypadkach, że gdy przeminie miesiąc lub dwa zainteresowanie do przemian słabnie albo zanika kompletnie. Według ostatnich analiz społeczeństwo mają tendencję do zarzucania swoich noworocznych postanowień w ciągu siedmiu tygodni - to niewiarygodnie krótki czas. Zastanówmy się przeto, co jest przyczyną tak prędkiego porzucania swoich planów noworocznych i jak temu zaradzić.

Statystyki odkrywają, że w poprzednich latach społeczność szczególnie dużo czasu rozmyślają o organizowaniu nowego roku. To w następstwie tego, że współczesne czasy całkiem charakterystycznie zapisują się w historii ludzkości z powodu na ogólny kwestia pandemii koronawirusa. Społeczność w swoich postanowieniach noworocznych nader silnie koncentrują się na problemach natury psychicznej, w następnej kolejności nad zdrowiem fizycznym, dopiero później nad kwestiami finansowymi. Wszystkie te obręby projektowanych metamorfoz są całkiem złożone, arcyważne, lecz i trudne. Jak wobec tego rozsądnie podjąć i postanowić nowe wyzwania, żeby dać sobie okazję na ukończenie planu?

Na początek twoje plany noworoczne muszą być przejrzyście wyznaczone i wyraźnie ustalone. Najpierw zastanów się nad potrzebą spełnienia celu, to ma być twój prywatny, indywidualny plan, a nie rezultat mody. Jeśli przypuszczasz, że w twoim życiu czas na przemiany, to skrupulatnie wyznacz co, w jakim czasie i jakim sposobem pragniesz odmienić. Rozmyślaj stosownymi kategoriami - nie podążaj za wskazówkami przyjaciółki, czy jakiegoś bloga, bo bardzo prędko okaże się, iż to w twoim przypadku może nie zadziałać. Jeżeli potrafisz zaprezentować, co chcesz odmienić i jesteś przekonany, że to jest dla ciebie istotne - postaraj się pozyskać na ten temat jak najwięcej specjalistycznej wiedzy z pewnych, merytorycznych źródeł. Wszystkie postanowienia noworoczne dotyczące sfery zdrowia, zarówno psychicznego i fizycznego stale potrzebują oparcia w medycznej wiedzy. Podejmij konsultację z lekarzem, dietetykiem, lub psychologiem. To podłoże, aby po pierwsze zrozumieć skalę potrzeby naprawy własnego zdrowia, a po drugie by być w stanie ocenić okazję spełnienia takiego programu w w toku przyszłego roku. w dużej mierze łatwiej będzie uświadomić sobie to, że na przykład zrzuciłaś 5 kilo, a nie 10 czy też to, że do wyjścia z uzależnienia potrzeba bardzo dużo czasu i życzliwych, wspierających ludzi wokół. Skoro przed tobą następne 12 miesięcy, to pożądane byłoby wystartować już z jakimś dogłębnym, praktycznym i realnym planem.

Trochę odmiennie wygląda problem z postanowieniami na temat naszych zachowań. Uzależnienie od Internetu, mediów społecznościowych nim nie jest. Bo to bardzo poważny problem i wymaga stanowczo pomocy psychologa. Skorzystanie z wskazówki profesjonalisty jest jedyną mądrą decyzją, jaką wskazane jest podjąć w takiej sytuacji. Jednak w sytuacji, gdy mamy kontrolę nad swoim czasem spędzonym w Necie i pragnęlibyśmy cokolwiek odmienić swój plan dnia, dobrze jest samemu podjąć namacalne działania. Bardzo optymalnym rozwiązaniem jest po prostu wynalezienie sobie nowego pasja, najlepiej związanego z ruchem fizycznym albo wymagającego naszego zaangażowania bez używania komputera, lub smartfona. Dobrze jest też z góry ustalić sobie jakiś rygor i wprowadzić kontrolowanie czasu spędzonego w w necie. Czasem trzeba tylko sprawdzić licznik godzin które spędziliśmy w mediach społecznościowych, aby mieć wystarczający impuls do szukania innych przyjemności.

Podejmowanie postanowień noworocznych odnoszących się spraw finansowych tylko z pozoru jest proste. Osoby, które postanawiają się na zmiany w swym budżecie muszą nadzwyczaj racjonalnie przemyśleć wszystkie szczegóły, bez rozpisania korzyści, etapów i przeróżnych alternatywy, zapewne nie uda się wprowadzić w życie luźno podjętej decyzji o oszczędzaniu, czy inwestowaniu. w dużym stopniu łatwiej będziesz mógł takie postanowienie uaktualnić, zamiast całkowicie go zaniechać, jeśli zrobisz swój własny personalny projekt biznesowy.

Niezależnie od tego jak istotne noworoczne postanowienia na zbliżający się rok pragniesz podjąć, powinieneś być sprawiedliwy wobec siebie od początku. Wszystkie przemiany, jakich postanawiasz uskutecznić będą dotyczyły przede wszystkim: twojego ciała, twojej pozycji, twoich pieniędzy. Dobrze jest wobec tego dla swojej osobistej motywacji prowadzić zapiski, obejmujące klarownie i rzeczowo określone wytyczne, jak i opisujące przebieg realizacji.