Italian Restaurant

header 2

Kto już raz spróbował e-learningu nie zastąpiłby go innym sposobem uczenia się. Jest tymczasem jeszcze dużo przeszkód w korzystaniu z tej formy nauki. Do najważniejszych z nich należy przeświadczenie, że najlepsze są bezpośrednie kontakty z nauczycielem w szkole, dlatego że z uwagi na brak motywacji i samodyscypliny przyswajanie wiedzy byłoby bardziej uciążliwe.

Abstrahując od tego wielu uczniów obawiało by się czy da sobie radę z obsługą platformy do uczenia na odległość, skoro sama obsługa komputera przychodzi z trudnością a co więcej dochodzi jeszcze użytkowanie chatu, emaila czy forum dyskusyjnego.

Nie każdy dysponuje także dostępem do internetu, a jak już mają nie ma gwarancji, że w odpowiedni sposób potrafią poszukiwać w nim dane, a to na z pewnością będzie konieczne w e-learningu. Sporo osób obawia się również konieczności zakupu lepszego sprzętu, z obawy, iż ten którym dysponują nie działałby efektywnie. Na dodatek ludzie boją się, że treści kursu nie będą dla nich dostatecznie interesujące czy nawet zrozumiałe.