Italian Restaurant

header 2

Park edukacyjny jest miejscem w którym dorośli a także dzieci mogą empirycznie przekonać się o działaniu sił natury oraz niektórych praw fizyki.

Od konwencjonalnych muzeów naukowych, gdzie wystawa bywa dość stała, parki edukacyjne odróżnia fakt, iż wymagają od odwiedzających jakichś działań. Dlatego parki zaopatruje się w przeróżnego rodzaju budowle oraz urządzenia, które każdy zwiedzający może dotknąć i sprawdzić ich funkcjonowanie.

Istotnym celem parków edukacyjnych jest, oprócz rozrywki, aktywizowanie w dzieciach zainteresowania nauką, wyjaśnienie jej fundamentalnych praw, a także przedstawianie ciekawostek ze świata nauki. W Polsce budowanych jest coraz więcej tego typu obiektów, tak chętnie zwiedzanych tak przez indywidualnych turystów, jak i wycieczki szkolne.

Z największych a także najważniejszych wyszczególnić możemy: Warszawskie Centrum Nauki Kopernik, Gdańskie Centrum Hewelianum, Centrum Popularyzacji Kosmosu w Toruniu i Ogród Doświadczeń w Krakowie. Wyprawa do parku edukacyjnego jest doskonałym pomysłem na rozrywkę dla całej rodziny, połączoną ze zdobywaniem wiedzy.