Italian Restaurant

header 2

Przemoc w rodzinie. Do niedawna sprawa, o którym nikt nie chciał głośno rozmawiać. Konsternacja, niezrozumienie, samolubstwo bądź rozumowanie stereotypami. Lepiej jest zamykać oczy na prawdziwe problemy, w szczególności, gdy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest tematem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są na wskroś zakorzenione w często sprzężonych ze sobą czynnikach ekonomicznych, psychologicznych, lub kulturowych. Lekceważenie przemocy w rodzinie, brak skutecznego wsparcia ze strony społeczeństwa powoduje, że problem stale się zwiększa i wywołuje nieodwracalne szkody.To dlatego Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” przystąpiło do projektu „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko zwraca atencjęna istnienie problemu przemocy w rodzinie, ale przede wszystkim wskazuje drogę szukania pomocy dla rodzin których dotyka przemoc.

Akcja „przeMoc w rodzinie” ma swój przejaw między innymi w spotach telewizyjnych emitowanych w TVN. Ponadto włączony został specjalny numer infolinii „TeleWsparcie” pod numerem 800 201 211 a także czat online działający od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 18.00. Bezpłatnej pomocy i rady osobom poszkodowanym udzielają prawnicy, psycholodzy, pedagodzy oraz doradcy zawodowi. Można także zgłosić się po pomoc specjalisty wypełniając formularz na stronie: pomocpostpenitencjarna.pl

Projekt „przeMoc w rodzinie” adresowany jest głównie do osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Ale ma on również za zadanie uwrażliwić społeczność na to niszczycielskie zjawisko i rozpowszechnić rozpoznawalność międzynarodowego znaku ręką „Pomóż mi”, który jest potajemnym sygnałem ze strony ofiary przemocy. Ten gest to w wielu przypadkach jedyny sposób wołania o pomoc, jaki ofiara przemocy ogólnie może wysłać. Osoba, która jest świadkiem znaku „Pomóż mi” powinna w sposób niezauważalny przede wszystkim dla sprawcy przemocy, poinformować policję o tym zdarzeniu. Prędka i zdecydowana reakcja może uratować komuś zdrowie lub nawet życie. „Dowiedz się, działaj” informuje motto projektu „przeMoc w rodzinie”. Sitte.pl jako partner projektu udostępnia kompletnego wsparcia kampanii od strony technicznej i bierze czynny udział w upowszechnianiu tej inicjatywy.