Italian Restaurant

header 2

Obecnie niezmiernie dużo osób posiada prywatnego bloga, jednak nie każdy bloger mimo pisania interesujących materiałów zyskuje powodzenie. Dzieje się tak na ogół z małego przywiązywania uwagi do drobnych kwestii, w wielu przypadkach czysto technicznych, jakie mogłyby podwyższyć szanse na powodzenie bloga nawet o połowę!

W pierwszej kolejności, wielu blogerów nie posiada nagłówka na stronie głównej. Natomiast nagłówek winien zajmować aż 70%. Znajdować się w nim powinno logo, logotyp, nazwa jak również przedstawienie bloga. Czasami dobrym rozwiązaniem okazje się także kolaż fotografii na stronie głównej.

Dodatkowym istotnym aspektem może być kontakt z ewentualnymi użytkownikami bloga. Wypadało by utworzyć gdzieś z boku, nieduży moduł kontakt i opublikować tam swój adres e-mail. Jeżeli chodzi natomiast o odpisywanie na maile, trzeba odpisywać na nie prędko i stosując się do reguł pisowni oraz stylistyki. Do czytelników wypada odnosić się z respektem, więc na tyle na ile to wykonalne rozbudowany mail zwrotny jest dobrze widziany.

Dodatkowo powinno się też od czasu do czasu odpowiedzieć na komentarz. Kiedy czytelnik skomentuje artykuł w intrygujący sposób, zadając jakieś zapytanie, nie należy przeciągać z odpowiedzią. Kiedy bloger wykreuje w pewnym sensie ciekawą więź ze swoimi odbiorcami, ma szanse zostać docenionym. Ostatnim istotnym aspektem jest pisanie postów regularnie. Stosując się do powyższych zasad, blog powinien w niedługim czasie zaliczyć sukces.