Italian Restaurant

header 2

Blender to sprzęt AGD, który winien znaleźć się w kuchni każdej kobiety. Panie, które do tego czasu nie miały blendera nawet nie mają pojęcia jak często może być użyteczny.

Blendery mogą występować w dwóch rodzajach: kielichowy, zalecany zwłaszcza do koktajli i mniejszy zamknięty z podłużną rączką do której zazwyczaj można też doczepić końcówkę znakomitą do miksowania na przykład zup. Szczególnie wolę ten drugi rodzaj blendera, gdyż jest bardziej wielofunkcyjny.

Co można zdziałać z pomocą takiego blendera? w pierwszej kolejności: pesto, placki ziemniaczane, koktajle, pasty, surówki, musy, farsze, bitą śmietanę. Przy użyciu blendera rozdrobnimy dodatkowo zioła lub składniki na naturalny sos pomidorowy. Blender bardzo przydaje się przy sporządzaniu przetworów. W szczególności polecam go do przygotowania surówek, gdyż dzięki temu można zaoszczędzić niemało czasu. Jeśli chcemy naszym blenderem kruszyć także lód powinniśmy kupić model o sporej mocy. Jeśli zdecydujemy się na końcówkę stalową będziemy mogli blendować gorące zupy. Blender jest bardzo łatwy do umycia. Pomocną wartością posiadania głównego pojemnika jest fakt, iż po rozebraniu reszty oraz przykryciu go załączoną przykrywką możemy w nim trzymać czy przenosić nasze potrawy na przykład surówki.