Italian Restaurant

header 2

Wiosna to okres, kiedy w końcu można wyjść z domu i cieszyć się ładną, budzącą się do życia przyrodą. Jeśli postanawiasz krótki wyjazd na weekend, Polska proponuje multum wspaniałych ciekawostek, które należałoby odwiedzić. Przedstawmy kilka pomysłów na interesujące wiosenne podróże.Ogromnie fascynującym miejscem, jakie wskazane jest zwiedzić są Bieszczady. To piękne góry, w których można spędzić weekend na włóczęgach i obserwacji dzikiej przyrody. Na szczególną uwagę zasługują takie zakątki, jak Tarnica, Połonina Wetlińska lub Rezerwat Biosfery "Karpaty wschodnie". Oprócz tego w Bieszczadach można także spróbować regionalnej kuchni i poznać się z kulturą Hucułów.

Należałoby dodatkowo wtrącić o Szlaku Orlich Gniazd, który to przemyka przez kilkanaście zamków pobudowanych w XII i XIII wieku. To miejsce, gdzie masz możliwość poczuć atmosferę średniowiecza i zobaczyć z bliska wartościowe zabytki architektoniczne.Następnym parkiem narodowym, który warto zwiedzić, jest Pieniński Park Narodowy. To punkt, gdzie można podziwiać majestatyczne wapienne skały i popływać kajakiem na Dunajcu. Na wiosnę park prezentuje się w pełnej urodzie, zaś liczne szlaki turystyczne zapraszają do górskiej włóczęgi.

Niesłychanie atrakcyjnym miejscem jest Dolina Baryczy. To teren, który jest znany z unikatowych pejzaży oraz wielorakiej fauny i flory. Na wzmiankę zasługuje tu Park Krajobrazowy Doliny Baryczy jak również rezerwat przyrody "Stawy Milickie", gdzie można ujrzeć bez liku gatunków ptaków.

Jeśli preferujesz okolice nadmorskie, sugerujemy odwiedzić Trójmiasto. To lokalizacja, gdzie scalają się przeszłość, kultura a także cudowne widoki. Na wzmiankę zasługują takie miejsca jak Sopot z uroczą promenadą nadmorską, Gdynia z portem jak również Muzeum Marynarki Wojennej. Jeżeli jesteś fanem historii, koniecznie musisz zobaczyć Gdańsk. To miejsce, w którym zaczęła się II wojna światowa oraz Solidarność. Na wzmiankę zasługują takie miejsca jak Muzeum II Wojny Światowej, Długi Targ czy Stocznia Gdańska. Gdańsk to także miasto kultury, jakim znajdują się mnogie teatry, muzea a także galerie sztuki.Nasz kraj proponuje wiele ciekawych miejsc, które należałoby zwiedzić w podczas wiosennych wypraw weekendowych. Bez względu na to, czy fascynujesz się dawnymi dziejami, kulturą bądź naturą, bez wątpienia wyszukasz coś dla siebie. Pamiętaj jednak, żeby zawsze dbać o swoje bezpieczeństwo oraz szanować prawa ochrony przyrody. Pozwoli to na pełne korzystanie z wiosny i radosny powrót do rutyny.