Italian Restaurant

header 2

Dwie najpotężniejsze konsole do gier i odwieczny dylemat: Xbox czy PlayStation? Tą zagwozdkę spokojnie można nazwać klasyką gatunku. Chyba każdy kto śledził temat gier albo konsol lub po prostu rodzic dzieci lubiących gry, napotkał podobny problem. Na rynku tak de facto nie ma lepszego wyboru, a bynajmniej inne dostępne konsole nie mają takiego potencjału jak Sony czy Microsoft.

Z historii wynika, że w wyścigu obu firm bywało różnie. Pierwsze generacje konsol to pewny triumf PlayStation. W kolejnych generacjach Amerykanie nieznacznie podgonili. Kiedy Sony stworzyło Kinect Move wydawało się, że to będzie potężny cios wymierzony w Microsoft. Nic takiego nie miało miejsca. W kontrofensywie wprowadzony do sprzedaży Xbox360 posiadał kinect’a, który wykrywał ruchy całego ciała, a nie jak w przypadku PlayStation 3 wyłącznie ruchy kontrolera trzymanego w dłoni.

Najnowsza generacja konsol obu producentów nie miała tak wyraźnych różnic pomiędzy sobą. Tylko szczegóły rozróżniały obie konsole, jednakże pod względem programowym i sprzętowym zwyciężyło PlayStation 4. Mimo prowadzenia w starciu z Xbox One Japończycy nie przestali zadziwiać i w ciągle pracują nad ulepszeniami PlayStation. Nowe ulepszone PS ma się nazywać PlayStation 4,5 i ma być swoistą ulepszoną odsłoną swojej poprzedniczki. Przede wszystkim konsola ma być lepsza sprzętowo co dało możliwość na wyświetlanie gier w jakości 4K. Nowa Konsola ma być całkowicie kompatybilna z goglami Playstation VR. W sprzedaży pojawi się w IV kwartale 2016r.