Italian Restaurant

header 2

Żeby czuć się dobrze w swoim ciele, trzeba czuć się odpowiednio w swoim umyśle. Ale to, o czym przeważnie zapominamy, to fakt, iż to co jemy wpływa na nasze samopoczucie. Tak! Dobre jedzenie sprawi, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Eksperymenty wykazują, że poniektóre pokarmy albo kombinacje żywności powinno się wystrzegać się dla naszego zdrowia umysłowego i innych, jakie mają być preferowane, by zapobiec lękom na przykładowo.

Jakiej żywności powinno się unikać?

Fast food.
Nie będzie to czymś niespodziewanym, ale śmieciowe jedzenie powinno być naturalnie zakazane, i usunięte w miarę możliwości z diety. Hamburgery, pizze, frytki mogą spowodować, że będziesz przez chwilę uszczęśliwiony, lecz regularna konsumpcja tych wytworów będzie bardziej sprzyjać melancholii aniżeli dobremu samopoczuciu.

Napój alkoholowy
Lampka wina może być wspaniały na imprezę ze znajomymi. Aczkolwiek nieomal wszystkie napoje alkoholowe wywołują wahania poziomu cukru oraz stymulują zaleganie kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do wywoływania trudności z zasypianiem, a nawet depresji.

Cukier.
Cukier nie tylko niszczy cerę i figurę, ale również napada nasz umysł. Zwiększenie ilości cukru w codziennej diecie jakiejś osoby wywołałoby depresję.

Sól.
Sól zwiększa napady paniki. Budzi ciśnienie krwi, przez co serce pracuje szybciej. Następnie organizm odpowiada uwolnieniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama wywołuje stres i strach. Nie jest właściwy dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To prawdopodobnie ulubiony napój wielu osób, natomiast na pewno nie jest najlepszy. Kawa dubluje hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.