Italian Restaurant

header 2

Jednostki służby zdrowia często poszukują sposobów na redukcję kosztów oraz podniesienie efektywności. Z tej przyczyny wiele z nich rozpoczęło projekty powtórnego użycia sprzętów, które pozwalają im na serwisowanie urządzeń medycznych przy użyciu używanych podzespołów zamiast nowych. Jeżeli pracujesz ze sprzętem medycznym, pewnie wiesz, że mogą one być drogie. Przeciętny koszt pojedynczego egzemplarza sprzętu diagnostycznego to kilkaset tysięcy zł. Nawet małe naprawy tych maszyn mogą osiągać cenę każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy zł.

Z tego powodu sporo szpitali a także przychodni zaczęło szukać pracowników, przedsiębiorstw oraz instytucji które mogą wspomóc we wdrożeniu procedur zagospodarowania sprzętu medycznego z drugiej ręki. Z uwagi na to na rynku pojawiły się pierwsze firmy zajmujące się zawodowym obrotem podzespołami zamiennymi do sprzętu medycznego. Pozyskują używany sprzęt medyczny albo części zamienne, rozbierają go na podzespoły, sprawdzają je, konserwują oraz zabezpieczają do dalszej eksploatacji. Części sprzętu medycznego nie zużywają się w równym tempie wskutek tego w używanym tomografie, rezonansie albo innym sprzęcie do medycznego obrazowania cyfrowego większość podzespołów może być w rewelacyjnym stanie i po profesjonalnym sprawdzeniu może bezpiecznie posłużyć w naprawie innego instrumentu.

Zapotrzebowanie rynku medycznego na używane części do urządzeń obrazowania cyfrowego.

Sprzęt do obrazowania cyfrowego to ciągle rosnąca część rynku. Jednakże wraz z postępem i rozrostem rynku, istnieją pewne podzespoły stosowane w takich aparaturach, które bywają coraz to trudniejsze do wyszukania. W wyniku tego, ludzie poszukują używanych komponentów, by upewnić się, że mogą nadążyć za zapotrzebowaniem. To zbudowało rynek używanych części do urządzeń do cyfrowego obrazowania medycznego. Używane komponenty komputerowe dla cyfrowego sprzętu obrazowania są często w solidnym stanie i ich koszt stanowi wycinek ceny nowych części. Są one również łatwe w instalacji i często mogą być odnawiane czy też serwisowane bez żadnych problemów. Oznacza to, że istnieje wzrastające zapotrzebowanie na używane części do sprzętów medycznych, co oznacza, że istnieje również coraz większe zapotrzebowanie na firmy, które mogą kompetentnie te części zdobywać.

Tomograf, rezonans, rentgen, endoskopy, ultrasonografy - czy każde urządzenie da się naprawić?

Wiele aparatów do obrazowania diagnostycznego jest przewidzianych jako modułowe, co umożliwia wymianę komponentów w przypadku potrzeby, a w poniektórych przypadkach także reperację modułów. To samo dotyczy endoskopów i rezonansów magnetycznych, które budowane są, tak aby zachować się na lata. Powinny być niemniej jednak systematycznie serwisowane w celu zagwarantowania poprawnego działania. Sprzęt jest opracowany tak, aby wymiana pojedynczych podzespołów nie wpływała na działanie pozostałych części. Mając więc dostęp do sprawdzonych, chociażby używanych części zamiennych zdołamy utrzymać aparat sprawnym i gotowym do pracy przez długie lata.