Italian Restaurant

header 2

Dla wielu z nas ostatnie lata były dosyć ciężkie. Ale okazało się, że Polacy są jednakowoż dalekowzrocznym i operatywnym narodem. Otóż niestałość na rynku gospodarczym, niekorzystne oferty lokat bankowych oraz racjonalne rozmyślanie o zabezpieczeniu się na czas przyszły sprawiły, że w branży budowlanej nastąpił kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków bytowych, ale również konieczną i zyskowną lokatą.

Dzisiaj większość inwestycji rozpoczętych w minionych dwóch latach, jest już na etapie ostatecznego dopieszczania. Niektórzy myślą już o komplecie dokumentów, które należy przedłożyć w urzędzie w celu odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu zważa się również wymiar bezpieczeństwa korzystania schodów, szczególnie, gdy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz właściwe kodeksy unijne określają zasadność zamocowania balustrady w przypadku, gdy bieg schodów o wysokości powyżej 0,5 metra nie jest obudowany z dwóch stron ścianą. Wymóg zabezpieczenia przestrzeni balustradą wykorzystuje się również w przypadku antresoli, balkonów, loggi i tarasów.

Obecnie branża architektury wnętrz jest naprawdę prężna i energiczna, że udaje się z powodzeniem dostosować estetyka schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne podejście do stylu wykończenia domu nie koliduje z opcjami zamontowania atrakcyjnej wizualnie i komfortowej balustrady. W współczesnych projektach panują przede wszystkim elementy wykonane ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w sytuacji odniesienia się do stylistyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady ze stali nierdzewnej.

Aby jednak nasza balustrada realizowała nie tylko funkcję ochronną, ale również była stylowym elementem podkreślającym charakter wnętrza należy wybrać solidne i porządne materiały. Poręcz wykonana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając także profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki należy zwrócić uwagę na to, czy są one wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wówczas będziemy mieli pewność, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale i bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań dotyczących designu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz instalowaną do ściany, bądź lubteż pełny system, który obejmuje wszystkie niezbędne części do balustrady. Kupno kompletnego, gotowego systemu montażu balustrady jest możliwością optymalną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada nadzwyczaj pociągająco. Ten aspekt jest szczególnie ważny, kiedy dopieszczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Warto w takim razie poszukać takiej propozycji na rynku, która przedstawi właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w sieci, gdzie zaprezentowany jest okazały asortyment balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl Wszystkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak a także całkowite zestawy montowania balustrad są wykonane z materiałów najwyższej jakości oraz spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą tym samym być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w domach mieszkalnych, lecz nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Wskazane jest tym samym zastanowić się nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, ponieważ rozwijają przed nami alternatywy swobodnej, dobranej do naszego stylu i budżetu aranżacji naszego wnętrza.