Italian Restaurant

header 2

Rodzaj matrycy monitora jest wyjątkowo znaczący. Jest parę typów, a przy wyborze trzeba skoncentrować się na tym, do czego faktycznie będzie służyć dane urządzenie.

Matryca TN. Cena a także bardzo szybki czas reakcji to podstawowe zalety. Wadami są bardzo kiepskie kąty widzenia głównie w pionie, brak trwałości kolorów w czasie i jednorodności na całej powierzchni matrycy, zazwyczaj słabe przejścia tonalne a także nierównomierność podświetlenia.Takiego typu matryce przeznaczone są szczególnie dla osób, używających programów biurowych. Dla graczy, grafików bądź zajmujących się edycją video matryca TN nie będzie satysfakcjonująca.

Matryce klasy VA są najbardziej wszechstronne. W porównaniu do wad matryc TN, matryce VA nie mają większości z nich, a dodatkową wartością może być ich rozsądna cena. Dla graczy niestety w przypadku klasycznych matryc VA czas reakcji będzie zbyt długi. Matryce EIZO- Overdrive sprawdzą się do edycji video i grafiki na podstawowym poziomie. Inżynierowie EIZO ciągle pracują nad nowymi rozwiązaniami, zwiększającymi możliwości matryc.

Panele technologii IPS są ostatnią grupą matryc, dostępnych obecnie na rynku. Matryce tego rodzaju mają bardzo szerokie kąty widzenia w poziomie i pionie, mają równomierne podświetlenie, a także lepszą wierność odwzorowywanych kolorów. W połączeniu z układami sterującymi, działającymi w oparciu o 12-bitowe wzorce barw i umożliwiają 16-bitowe przetwarzanie kolorów, a dodatkowo wspierane przez funkcję DUE są świetnym rozwiązaniem nawet dla tych najbardziej wymagających użytkowników, wykorzystujących je do profesjonalnych zastosowań.