Italian Restaurant

header 2

Firmy hostingowe powstają jak grzyby po deszczu, prawie że codziennie powstaje jakaś firma, a często nawet kilka. Nowej osobie w "branży" niełatwo jest się odnaleźć na samym początku, mrowie ofert, różnie podawane parametry i co najistotniejsze różne ceny.

Zacznijmy jednak po kolei, znajdując firmę hostingową trzeba zdecydować czego wymagamy, czy jest to hosting współdzielony, VPS a być może szukamy serwera dedykowanego. Wybór z pośród tych trzech opcji bywa w gruncie rzeczy stosunkowo łatwy, wobec tego wierzę, że już wiesz czego potrzebujesz. Znajdując firmę sprawdzamy jej dane, szczególnie jeżeli nie ma nigdzie podanych takich informacji jak nazwa firmy, adres, NIP itd. lepiej zrezygnować z zakupu. Jeśli dane są firmy zagranicznej można mimo wszystko zdecydować się na zakup.

W kolejnym etapie wskazane jest sprawdzić gdzie są serwery danej firmy, w wielu przypadkach firmy podają taką informację, a jeżeli jej nie ma to po wpisaniu w wyszukiwarkę zwrotu "geolokalizacja" oraz podaniu adresu IP albo adresu strony hostingu odkryjemy gdzie postawione są ich serwery. Ma to znaczenie bo im dalej tym dłużej poczekamy na załadowanie się strony, jeżeli strona jest dla naszego kraju powinno się wybrać hosting z serwerami znajdującymi się w Polsce.

W następnej kolejności warto sprawdzić ceny oraz porównać je z innymi firmami, dużo wyższe bądź co gorsza niższe ceny powinny wzbudzić naszą podejrzliwość.

Kolejny krok to wpisanie w Google frazy hosting X opinie, lub vps X opinie, ewentualnie serwery dedykowane X opinie, gdzie zamiast X podajemy naturalnie nazwę firmy. Może być tak, iż mimo tego, że wszystko wydawało się być w porządku, firma na przykład niezbyt szybko reaguje na awarię albo w inny sposób utrudnia życie jej klientom.

Ostatnia rzecz, to zadanie kilku pytań obsłudze technicznej i zaczekanie na odzew, najlepiej w niekonwencjonalnych godzinach, wówczas okaże się czy np. reklamowana dwudziestoczterogodzinna obsługa klienta naprawdę działa, czy był to tylko chwyt reklamowy.Dopiero gdy żadna z powyższych kwestji nie będzie budzić naszego niepokoju, można ostrożnie zdecydować się na nabycie hostingu, VPS czy serwera dedykowanego. Warto po dokonaniu zakupu monitorować czy firma spełnia nasze wymagania a w razie czego dość prędko reagować.