Italian Restaurant

header 2

Jak do tej pory był to element filmów sci-fi oraz motyw spotykany w wielu grach komputerowych. Kilkanaście lat temu zwykły Kowalski nie uwierzyłby, że zakładając tylko i wyłącznie okulary zobaczymy zupełnie co innego niż to co nas otacza.

Można się domyślić, że w pierwszym momencie myśląc o takich goglach można pomyśleć o użyciu ich tylko w grach komputerowych oraz konsolowych. Łatwo zapomnieć, że podobna technologia w pewnych dziedzinach stosowana jest i to od dłuższego czasu.Rozmaite symulatory samolotów, pojazdów, statków czy maszyn to tylko początek. Od dłuższego czasu piloci nim zasiądą za sterami prawdziwej maszyny muszą najpierw spędzić wiele godzin w symulatorach. Z wirtualnych gogli korzystają także chirurdzy. Używając VR (wirtualnej rzeczywistości) wspomagane są leczenia i terapie wielu chorób.

Ostatnio wirtualne gogle zdobyły popularność, gdyż zaczynają przenikać na rynek sprzedaży detalicznej. Na dziś dzień co raz większa liczba marek ma w swojej ofercie gogle VR do różnorodnych zastosowań. Jedną z najpotężniejszych i najbardziej rozpoznawalnych jest Oculus Rift. Ten potentat w dziedzinie VR sprzedaje swoje gogle łącznie z dedykowanym kontrolerem. Inną dużą firmą, która udostępnia takie technologie jest Sony. Stworzony przez Japończyków projekt morfeusz jest rozwiązaniem ściśle przeznaczonym dla konsol PS. Własne gogle mają także tacy producenci jak Google, HTC czy też Samsung. Jednakże ich produkty działają wyłącznie z innymi produktami tych firm.